سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی؛ معرفی و به کار آغاز نمود.

قبل از ظهر روز گذشته محترم سید انور سادات به حیث سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی، توسط محترم محمد سرور دانش؛ معاون دوم ریاست جمهوری اسلامی افغانستان، به هیئت رهبری و کارمندان این وزارت معرفی و به کار آغاز نمود.
در محفلی که به همین مناسبت در وزارت کار و امور اجتماعی برگزار گردیده بود، در آن؛ محترم محمد سرور دانش معاون مقام عالی ریاست جمهوری، محمد یوسف غضنفر عضو رهبری تیم انتخاباتی دولت ساز، عبدالمتین بیگ رییس اداره مستقل ارگان های محلی، شماری از اعضای کابینه، تعدادی از نمایندگان مردم در شورای ملی، هیئت رهبری و جمع کثیری از منسوبین این وزارت اشتراک نموده بودند.

محفل با تلاوت آیات متبرکه از کلام الله مجید و پخش سرود ملی کشور آغاز یافت.
سپس حکم مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی افغانستان در مورد گماشته ‌شدن محترم سید انور سادات به حیث سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی، توسط محترم ویس هدایت؛ معاون ریاست دفتر مقام عالی ریاست جمهوری به خوانش گرفته شد.
بعدا، محترم فیض الله ذکی وزیر پیشین وزارت کار و امور اجتماعی؛ ضمن بیان کارکردهای و دست‌آوردهای دورهٔ کاری خویش، گزینش  آقای سید انور سادات را به حیث سرپرست این وزارت شادباش گفته، برایش آروزی موفقیت کرد.
به همین ترتیب محترم محمد سرور دانش؛ معاون دوم مقام عالی ریاست جمهوری نیز طی سخنانی  ضمن یاد آوری و ستایش از کارکردهای فیض الله ذکی، وی را یک شخص دانا و توانا خوانده، از وزارت کار و امور اجتماعی به عنوان یک وزارت پالیسی ساز و یک وزارت با پیشینهٔ بیش‌تر حکومت یاد کرده، افزود که در چند سال پسین در مورد قوانین مرتبط به کار و امور اجتماعی کارهای بهتری صورت گرفته؛ اما در تطبیق قوانین، نیاز است تا بیش‌تر کار شود.
آقای دانش؛ با معرفی نمودن سید انور سادات به حیث سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی، از پشتیبانی و همکاری همیشگی حکومت وحدت ملی با رهبری این وزارت خبر داده، آقای سادات را یک شخص مناسب و توانا در این پست دانسته، خواهان مؤفقیت‌های هر چه بیش تر وی گردید.
محترم سید انور سادات؛ سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی نیز در سخنان‌اش،‌ از اعتماد مقام عالی ریاست جمهوری ابراز سپاس نموده، وعده سپرد که کارها و وظایف سپرده شده را با همه همکاران این وزارت، به گونه بهتر آن به پیش خواهد برد. او خاطر نشان کرد که نبود کار در کشور یکی از معضلات جدی اجتماعی است و تلاش می‌کند فرصت های اشتغال‌زایی را با همکاری نهاد های زیرط در در داخل و خارج کشور برای جوانان فراهم کند.

در پایان حلمیه صدف نمایندۀ مردم جوزجان در مجلس نماینده گان و عضوشورای مردمی افغانستان به نماینده گی از این شورا صحبت نموده گزینش آقای سادات را اقدام نیک دانسته برایش مبارک باد گفت.
و در اخیر آقای سادات (سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی) توسط محترم محمد سرور دانش معاون دوم مقام عالی ریاست جمهوری، محمد یوسف غضنفر ریس شورای مردمی افغانستان، عبدالمتین بیگ رییس اداره مستقل ارگان های محلی و سایر مقامات بلند رتبهٔ دولت جمهوری اسلامی افغانستان تا دفتر کارش همراهی گردیده و در این پست به کارش آغاز نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *