دیدار مشاور رییس جمهور، در امور انسجام مردمی با سفیر افغانستان در اوزبیکستان

محترم حکمت الله تور نماینده رییس جمهور در امورانسجام مردمی، در شمال روز گذشته در حالیکه محترم مولوی عبدالحق عضو رهبری شورای مردمی افغانستان حضور داشت با محترم احمد خالد علمی دیدار و ملاقات نمود، در این دیدار ابتدا آقای تور تمنیات و تبریکات رهبری شورای مردمی افغانستان را به مناسبت تقرر ایشان به صفت سفیر افغانستان در جمهوری اوزبیکستان وسیله شده و تقرر وی را یک گام نیک در امر شایسته سالاری دانسته، از اعتماد و توجه رییس جمهور کشور اظهار سپاس و امتنان نمود.

آقای تور گفت، امیدوار است با آغاز بکار آقای علمی به حیث سفیر افغانستان در اوزبیکستان، روابط و مناسبات فرهنگی و تجاری بیشتر از گذشته رونق یافته و تلاش های ایشان باعث تحکیم هرچه بیشتر مناسبات این دو کشور شود.

پس از آن آقای علمی از اعتماد رییس جمهوری کشور مبنی بر تقرر اش به صفت سفیر افغانستان در اوزبیکستان ابراز قدرانی نموده، از برنامه های موثر و توسعوی خود برای تحکیم مناسبات و افزایش میزان تجارت با این کشور خبر داد. 

احمد خالد علمی یکی از دیپلمات های ورزیده کشور است او پیش از این در کشور های مختلف جهان از جمله روسیه، فرانسه و ترکیه به عنوان دیپلومات به نماینده گی از افغانسان ایفای وظیفه نموده است.

 او ازمدت ۶ سال به این سو؛ به صفت رییس روابط خارجه زون شمال در مزار شریف کار می‌کرد و یکی از اعضای کلیدی شورای مردمی افغانستان میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *